ua
en
Новини

7 ФАКТІВ ПРО ЙОД ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

#SYSTEMPHARM #УКРАЇНА

🟢 Йод – це хімічна сполука та життєво важливий мікроелемент, без якого організм людини не здатний нормально функціонувати. Основна фізіологічна роль йоду – участь у продукції гормонів щитоподібної залози (тироксина та трийодтироніна), які регулюють процеси обміну речовин в організмі.

🟢 Йод, як хімічна сполука, зберігається в щитоподібній залозі. Щоденно, при достатній кількості мікроелемента, щитоподібна залоза продукує приблизно 100 мг тироксину та 5–10 мкг трийодтироніну (гормони щитоподібної залози).

🟢 Щоб дізнатися чи вистачає йоду в організмі, треба звернутися до лікаря-ендокринолога. На обстеженні лікар пропальпує щитоподібну залозу та призначить методи обстеження: визначення концентрації йоду в сечі (йодурія), визначення концентрації гормонів щитоподібної залози в крові та ультразвукове дослідження. Тільки ці методи дадуть змогу визначити недостатність мікроелементу в організмі та діагностувати захворювання, пов’язане з дефіцитом йоду.

🟠 НЕОБХІДНА ЩОДЕННА ДОЗА ЙОДУ ДЛЯ ДОРОСЛОЇ ЛЮДИНИ – 150 МКГ.

🟢 Незважаючи на упередження про шкоду йоду, важко дійти до того стану, коли виникає надлишок йоду. Це явище спостерігається в декількох випадках: прийом дуже великих доз препаратів йоду, вроджена чутливість рецепторів до йоду або робота в місцях, де виділяється велика кількість йоду. В такому випадку виникає отруєння мікроелементом, яке називається йодизм.

🟢 Селен входить до складу ферментів, які допомагають засвоєнню йоду щитовидною залозою, та бере участь у перетворенні її гормонів на активну форму, тому боротьба з дефіцитом йоду неможлива на тлі селенового дефіциту.

🟢 Найбільш багаті на йод речовини – морські продукти. Вміст мікроелементу в деяких продуктах досягає 800–1000 мкг на 100 г їжі. Найбільш багаті йодовмісні продукти – риба, водорості та морська капуста. Окрім них, багато йоду міститься в молоці, яйцях, м’ясі, зернових, сметані, кефірі, томатах, полуниці, баклажанах, спаржі та волоських горіхах. Слід пам’ятати, що в ході кулінарної обробки страв кількість мікроелементів зменшується.

 

🌟 СІСТЕМ ФАРМ може запропонувати вам надійне джерело йоду та органічного селену – ЦЕФОСЕЛЕН ЙОД.

✅ Кожна капсула ЦЕФОСЕЛЕНУ ЙОД містить добову дозу йоду – 150 мкг та 100 мг органічного селену, який допомагає йоду засвоюватися.

Давайте дбати про здоров’я разом.

Все буде УКРАЇНА💙💛