ua
en
Новини

БІЛЬ В НИЖНІЙ ЧАСТИНІ СПИНИ

#SYSTEMPHARMЗДОРОВ’Я

Ішіас, люмбаго (простріл) – прояви радикуліту попереково-крижового відділу хребта.

⛔️ БІЛЬ В НІЖНІЙ ЧАСТИНІ СПИНИ – ДРУГА ПО ЧАСТОТІ ПРИЧИНА ЗВЕРНЕННЯМИ ДО ЛІКАРІВ (ПІСЛЯ ГРВІ) І ТРЕТЯ ПРИЧИНА ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ.

ПРИЧИНИ:

9 з 10 випадків болю в цій області провокуються саме патологією опорно-рухового апарату: травмою, остеохондрозом, спазмом м’язів, грижею міжхребцевого диска, защемлення нервового корінця.

Решта 10% випадків пов’язані із захворюваннями внутрішніх органів, розташованих в проекції попереку: нирок, сечостатевої системи, кишечника, печінки.

ЩО РОБИТИ?

Безумовно, щоб спина була міцна і не боліла, необхідно підтримувати в тонусі м’язовий корсет спини і не сутулитися за столом, тому що через це відбувається нерівномірний розподіл навантаження.

ЯК САМОТУЖКИ ПОБОРОТИ ГОСТРУ БІЛЬ У СПИНІ

  1. При інтенсивних болях людині складно навіть поворухнеться. Якщо гострий больовий синдром наздогнав вас вдома або в офісі, постарайтеся акуратно прилягти на тверду рівну поверхню. Робіть це акуратно і повільно, не змінюючи положення спини, в якому загострився біль. Потім постарайтеся поступово лягти на бік, перебуваючи на рівній поверхні. У цій позі відступить біль, адже в бічному положенні знижується навантаження на хребет. Постарайтеся лежати нерухомо до того моменту, поки больові відчуття стануть менш інтенсивними.
  2. Повільно розгорніть корпус тіла на спину для остаточного розслаблення м’язів. При цьому ноги бажано підтримувати на узвишші. Лежати в такій позі необхідно від 10 до 15 хвилин.
  3. Потім потрібно правильно встати: повільно провернути на бік, далі прийняти положення на четвереньках, і тримаючись за будь-яку опору почати підніматися на ноги. Спину бажано розгинати в самому кінці вправи.

🩺 І пам’ятайте, якщо така проблема існує, то вона вимагає уваги фахівця.

Зазвичай лікування болю в спині комплексне і включає в себе і лікувальну фізкультуру, і медикаментозне лікування.

Серед ліків виділяють вітаміни групи В.

ПРИ БОЛЮ В СПИНІ ВІТАМІНИ ГРУПИ В:

✅ Зменшують больові відчуття, пов’язані з ураженням периферичних нервів.

✅ Покращують проведення нервового імпульсу.

✅ Беруть участь в синтезі мієлінової оболонки нерву.

💎 SYSTEM PHARM може запропонувати вам ДІАГАММУ – терапевтичний комплекс вітамінів групи В – В1, В6 і В12.

Давайте дбати про здоров’я разом 💜