ua
en
Новини

ЧИ ДІЙСНО ІСНУЄ ЗВ’ЯЗОК МІЖ МІГРЕННЮ ТА ГЕНДЕРОМ?

#SYSTEMPHARM #УКРАЇНА

На 17-му Європейському конгресі з головного болю в Барселоні, спеціалісти обговорили статеві відмінності та труднощі в отриманні точних оцінок поширеності мігрені. Виставлення вірного діагнозу є необхідною умовою для отримання відповідного лікування. Мігрень вважається переважно жіночим захворюванням. Його частота, тривалість і тяжкість, як правило, вищі у жінок, і жінки також частіше, ніж чоловіки, отримують діагноз мігрені. Однак гендерні очікування, відмінності та проблеми з класифікацією мігрені ускладнюють оцінку її справжньої поширеності серед чоловіків і жінок.

Різні симптоми

Головний біль вражає 50% населення в цілому; Головний біль напруги та мігрень є двома найпоширенішими видами головного болю. Згідно з епідеміологічними дослідженнями, мігрень частіше вражає жінок, причому співвідношення жінок і чоловіків становить 3:1. Існують численні дослідження, які пояснюють, чому це може бути, і більшість з них зосереджені в основному на факторах, пов’язаних з жінками, такими як гормони та менструальний цикл .

Основні тези що були озвучені дослідниками:

Незважаючи на багаторічні дослідження, немає жодного чіткого фактора, який би пояснював цю істотну різницю між жінками та чоловіками.

Одним із факторів цих сприйнятих статевих відмінностей у мігрені є те, що жінки, здається, повідомляють про свою мігрень інакше, ніж чоловіки, і вони також мають інші симптоми. Наприклад, жінки частіше, ніж чоловіки, повідомляють про сильний біль , і їхні напади мігрені частіше супроводжуються світлобоязню, фонофобією та нудотою, тоді як мігрені чоловіків частіше супроводжуються аурою.

Віддаючи перевагу жіночим симптомам, система класифікації може не виявляти чоловічих симптомів, тому що вони не класифікуються належним чином.

Співвідношення 3:1, яке заявлялося десятиліттями, є неправильним, але ми досі не маємо даних. Критерії, які ми маємо [для класифікації мігрені], корисні для клінічних випробувань, але вони марні для визначення співвідношення чоловіків і жінок.

Потрібне нове визначення мігрені Мігрень — це епізод, а не напад. Напади починаються раптово, а початок мігрені не є раптовим — це епізод із нападом головного болю.

Неадекватне диагностування при менопаузі

Менопауза пов’язана з підвищеною поширеністю мігрені , але жінки не обговорюють симптоми головного болю з гінекологом.

Неопубліковані результати опитування 117 жінок, які відвідували спеціалізовану службу менопаузи в лікарні Св. Варфоломія. Серед респондентів 34% повідомили про епізодичну мігрень, а ще 8% повідомили про наявність хронічної мігрені.

У цій популяції жінок, які не повідомляли про головний біль, як про симптом [у службу менопаузи, поки не запитали під час опитування], 42% з них мали позитивний діагноз мігрені. Вони здебільшого покладалися на прописані парацетамол і кодеїн або купували їх без рецепта, і лише 22% із них отримували триптани. Частиною цієї проблеми є те, що вони спонтанно не повідомили про головний біль як про симптом менопаузи, тому вони не консультувалися щодо головного болю зі своїми лікарями первинної медичної допомоги

Правильний діагноз консультанта є необхідною умовою для отримання відповідного лікування мігрені. Проте, згідно з дослідженням у США, опублікованим у 2012 році, лише 45,5% жінок з епізодичною мігренню зверталися до лікаря, який призначав ліки. З тих, хто звернувся, 89% отримали правильний діагноз і лише 68% отримали відповідне лікування.

Більш масштабне, останнє дослідження підтвердило, що існує величезна незадоволена потреба в покращенні догляду за цією групою пацієнтів. Дослідження епідеміології та результатів хронічної мігрені (CaMEO), яке проаналізувало дані майже 90 000 учасників, показало, що лише 4,8% людей з хронічною мігренню отримали консультацію, правильний діагноз і лікування, а 89% жінок з хронічною мігренню не діагностували.

Крім того, дослідження OVERCOME показало, що, незважаючи на те, що багато людей з мігренню неодноразово відвідували консультації, вони консультувалися зі своїми лікарями щодо інших проблем зі здоров’ям.

Це чітко дає зрозуміти, що люди з іншими спеціальностями повинні бути більш обізнаними щодо виявлення та діагностики головного болю. Ось де справжня потреба полягає в управлінні головним болем.

Оригінальна стаття: https://www.medscape.com/viewarticle/migraine-really-female-disorder-2023a1000v35?src=