ua
en
Новини

ІНТЕРВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ

#SYSTEMPHARMЗДОРОВ’Я

ІНТЕРВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ – це схема харчування, при якій їсти дозволено лише в певний період часу. Вся суть системи полягає в чередуванні «голодного періоду» і «харчового вікна».

Наприклад, найпопулярніша схема -16/8 – 16 годин голоду і 8 годин прийому їжі (або 20/4 – 20 годин голоду, 4 години – час прийому їжі). І ось в ці 16 (або 20) годин голоду в організмі відбуваються дивовижні процеси «самоспалювання» внутрішньоклітинного сміття.

З 2016 РОЦІ ЯПОНСЬКИЙ ВЧЕНИЙ ЕСІНОРІ ОСУМІ ОТРИМАВ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ З МЕДИЦИНИ І ФІЗІОЛОГІЇ ЗА ВИВЧЕННЯ ПРОЦЕСУ АУТОФАГІЇ.

Аутофагія – механізм, за допомогою якого живі клітини позбавляються від дефектних білків і органел. У процесі спостережень Есінорі Осумі з’ясував, що ступінь аутофагії, тобто швидкість позбавлення від внутрішньоклітинного «сміття», залежить від рівня енергії в клітинах. Коли енергії мало (клітина голодна), вона знищує пошкоджені або старі білки більш інтенсивно, роблячи їх джерелом енергії.

ПРИНЦИПИ ІНТЕРВАЛЬНОГО ГОЛОДУВАННЯ:

Існують схеми 16/8, 20/4, 23/1. Найпопулярніша з них 16/8.

  • Припустимо, останній прийом їжі о 19:00 годині, на наступний день ви їсте через 16 годин – в 11:00 ранку.
  • У Вас буде 8 годинників «харчового вікна».
  • У ці 8 годин можна вмістити 2-3 прийоми їжі.
  • Під час голоду пийте багато води. Кава і чай без молока і цукру теж можна.

ПЕРЕВАГИ ІНТЕРВАЛЬНОГО ГОЛОДУВАННЯ:

✅ СХУДНЕННЯ.

Найбільш очевидний ефект від розвантажувальних днів в форматі ІГ – це втрата ваги. Через досить тривалих голодних інтервалів організм отримує менше калорій, що швидко позначається на обхваті талії і стегон. Як показують дослідження, в середньому вага знижується на 3-8% за 3-24 тижні.

✅ ЗНИЖУЄТЬСЯ РИЗИК ДІАБЕТУ II ТИПУ.

Зокрема, підвищується чутливість організму до інсуліну, що викликає зниження рівня цього гормону в крові. А низький інсулін змушує тіло активніше переробляти в енергію існуючі жирові відкладення. До всього іншого це знижує ризик виникнення діабету II типу.

✅ СПОВІЛЬНЮЄТЬСЯ СТАРІННЯ.

ІГ підвищує стійкість організму до окислювального стресу – одному з основних провокаторів старіння і хронічних захворювань. Також відбувається зміцнення імунітету.

✅ ПОЛІПШУЄТЬСЯ ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ.

Інтервальне голодування зменшує дію цілого ряду чинників ризику, які можуть негативно вплинути на серцево-судинну систему. Завдяки йому нормалізується кров’яний тиск і поліпшується загальний стан серця і судин.

✅ ПОЛІПШУЄТЬСЯ РОБОТА МОЗКУ.

Активізується мозкова діяльність, підвищується стійкість до стресів. А “гормон голоду” грелін допомагає відновленню нервових клітин, що беруть участь в процесах пам’яті.

Як і всі схеми харчування і дієти, інтервальний голодування має свої протипоказання, тому для вибору схеми живлення краще проконсультуватися зі своїм лікарем.

Давайте дбати про здоров’я разом