ВПЛ У ЖІНОК. У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА І ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ?
#SYSTEMPHARM #УКРАЇНА
ВПЛ (вірус папіломи людини) у жінок є поширеною інфекцією, що вражає слизові оболонки та шкірні покриви. Небезпечна вона тим, що довго може «жити» в організмі, ніяк не проявляючи себе. Ознаки патології стають помітними виключно при зниженні імунітету. Для жінок ВПЛ небезпечний тим, що може стати причиною розвитку раку піхви та шийки матки.
Вірус папіломи людини провокує низку гінекологічних захворювань: урогенітальні кондиломи, хронічні цервіцити, дисплазії вульви, піхви, ерозію шийки матки.
Ерозія шийки матки – це захворювання, від якого страждає близько 50% жінок дітородного віку.
До того ж, папіломавіруси можуть спричинити рак шийки матки, рак вульви та піхви. Однак не завжди наявність вірусу папіломи веде до розвитку цих небезпечних захворювань, величезну роль відіграє загальний стан захисних механізмів організму, наявність різноманітних гінекологічних та соматичних захворювань, рівень вірусного навантаження та тип папіломавірусу.
ОСНОВНІ ФАКТИ
🟠 Рак шийки матки є четвертим за поширеністю видом раку серед жінок у всьому світі; за оцінками, у 2020 р. сталося 604 000 нових випадків захворювання та 342 000 випадків смерті від нього. Близько 90% нових випадків захворювання та смерті у 2020 р. мало місце у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.
🟠 Майже 50% серйозних передракових уражень шийки матки викликають два типи ВПЛ (16 та 18).
🟠 ВПЛ передається головним чином при сексуальних контактах, і більшість людей інфікуються ВПЛ незабаром після того, як починають вести статеве життя. У більш ніж 90% заражених інфекція зникає сама по собі.
🟠 Економічно ефективним методом профілактики раку шийки матки є вакцинація проти ВПЛ у поєднанні зі скринінгом та лікуванням передракових уражень.
🟠 Рак шийки матки можна вилікувати, якщо діагностувати його на ранній стадії та негайно розпочати лікування.
🟠 Комплексна боротьба з раком шийки матки включає первинну профілактику (вакцинацію проти ВПЛ), вторинну профілактику (скринінг та лікування передракових уражень), третинну профілактику (діагностику та лікування інвазивного раку шийки матки) та паліативну допомогу.
СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА ПРОБЛЕМУ ЛІКУВАННЯ ВПЛ
Папіломавірусна інфекція (ПВІ) так часто зустрічається і наслідки її настільки значні, що, беручи до уваги витрати на її діагностику та лікування всіх можливих патологій, наприклад, у США її відносять до найдорожчої інфекції після СНІДу. Вартість капіталовкладень для проведення досліджень та лікування ВПЛ становить близько 1,6-6 млрд. доларів на рік.
На сьогоднішній день специфічних препаратів для лікування папіломавірусної інфекції не створено. Процеси створення та впровадження вакцин ще не завершилися повним успіхом. Відкриття ролі ВПЛ також призвело певною мірою до сплеску гіперлікування. Однак розвиток нових технологій дозволяє сьогодні підібрати вже грамотнішу індивідуальну та щадну методику лікування для кожної конкретної пацієнтки.
Імовірність мимовільного «очищення» від ВПЛ-носійства та можливість самостійного лікування схиляє низку дослідників до спостереження, особливо у підлітків. Але у кожному даному випадку патології своя тактика.
ЛІКУВАННЯ ПІПІЛОМАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ЖІНОК
Існує думка, що ВПЛ інфекцію вилікувати не можна і, відповідно, немає сенсу проводити терапію. Це помилка. Цілком усунути з організму вірус ми можемо на етапі вірусоносійства (до впровадження ВПЛ у клітини). Але навіть якщо існує інтегрована форма ВПЛ (ВПЛ встиг впровадитись у клітини) лікування має проводитися, оскільки це знизить вірусне навантаження, зменшить ризик розвитку дисплазії та онкологічних захворювань шийки матки.
СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ ПАПІЛОМАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ЖІНОК ВКЛЮЧАЮТЬ:
🟢 лікування супутніх інфекцій (СІСТЕМ ФАРМ має кілька продуктів у гінекологічній лінійці, розроблених спеціально для цієї мети);
🟢 деструкцію екзофітних утворень (кондилом) та атипово зміненого епітелію (ерозія, дисплазія шийки матки);
🟢 цитотоксичні препарати;
🟢 імунокоригуючі засоби (інтерферони, синтетичні імуномодулятори, імуноглобуліни тощо);
🟢 фотодинамічну терапію (на поверхню патологічних утворень вносять фотосенсибілізуючу речовину. Під дією певного спектру світла в ураженій тканині відбувається трансформація цього спектра та подальший викид активних форм кисню, які руйнують нездорові клітини);
🟢 профілактичну вакцинацію до вступу у статеве життя;
🟢 терапевтичну вакцинацію;
🟢 неспецифічні засоби (антиоксиданти, індоли).
За допомогою деструктивних методів можна позбутися вогнища ураження.
Локальне лікування деструктивними методами включає електролікування, кріолікування, лазеротерапію, хіміокоагуляцію і радіохвильове лікування.
На закінчення хотілося б відзначити, що раніше виявляється захворювання, тим ефективнішими будуть будь-які лікувальні заходи.
Дорогі жінки бережіть своє здоров’я, будьте уважні до себе!
Все буде УКРАЇНА💙💛