ua
en
Новини

ВПЛИВ СТРЕСУ НА ОРГАНІЗМ

#SYSTEMPHARM #УКРАЇНА

СТРЕС – стан психологічного та фізичного напруження у відповідь на зовнішній вплив. Його здатні викликати скрутні ситуації, монотонна діяльність та емоційні фактори. Стрес допомагає адаптуватися до мінливого навколишнього середовища, але може спричинити негативні для здоров’я наслідки.

Без тіні сумніву можна бути впевненим, що кожен українець зараз відчуває стрес та намагається пристосуватись до поточних реалій життя.

І хоча ми точно знаємо, що скоро буде наша перемога, зараз треба підтримувати не тільки країну, але і своє здоров’я, в тому числі захистити себе від негативних наслідків стресу.

❓ ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В ОРГАНІЗМІ ПІД ЧАС СТРЕСУ?

Сигнал тривоги виникає в корі головного мозку та передається у гіпоталамус. Там синтезується гормон, який впливає на гіпофіз. Той стимулює надниркові залози, які викидають у кров адреналін і кортизол. Через адреналін серце б’ється частіше, тиск піднімається, витрата енергії зростає. Через кортизол у крові стає більше цукру, мозок активніше використовує глюкозу, а функціонування травної та репродуктивної систем пригнічуються, як заважають дати відсіч загрозі. Коли небезпека минула, рівень гормонів повертається до норми. Травлення та інші процеси знову починають працювати у штатному режимі.

Загалом таке невелике «потрясіння» навіть корисне. Вона робить нас більш стійкими та готовими до серйозних небезпек. Кожному знайомий такий «хороший» стрес: коли ви граєте у спортивні ігри, берете участь у змаганнях, виступаєте на публіці, переживання неминучі, але вони швидко закінчуються і ви знову почуваєтеся чудово.

А ось коли стрес триває довго, організм безперервно перебуває у стані напруги. Надниркові залози «втомлюються», перестають виробляти достатньо кортизолу. Симптоми цього стану багатьом із нас знайомі.

Це запаморочення, постійна втома, потяг до солоного та солодкого, порушення сну, зниження сексуального потягу, перепади настрою, аутоімунні стани.

В результаті настає момент, коли будь-яка система може почати давати збої. Це стосується і репродуктивної системи, і ендокринної, і нервової тощо.

❓ ДО ЯКИХ ЗАХВОРЮВАНЬ СПРИЧИНЮЄ СТРЕС?

Зі стресом пов’язаний цілий ряд захворювань: цукровий діабет, тривожний розлад, депресія, підвищений артеріальний тиск, хвороби серця та судин, зниження імунітету, зниження лібідо і статева дисфункція та багато інших.

⭐️СПОСОБИ БОРОТЬБИ ЗІ СТРЕСОМ ТА ЙОГО ВПЛИВОМ НА ЛЮДИНУ

Існує ціла низка практик і порад щодо боротьби зі стресом. Класичні поради включають наступні кроки:

  • знайти причину стресу – самостійно або с психологом
  • налагодити режим повноцінного сну (7-8 годин на добу),
  • включити до свого розпорядку дня регулярні фізичні навантаження,
  • практикувати навички розслаблення – це може бути творчість, медитація, йога, прогулянки, залежно від того, що особисто вам допомагає відволіктися,
  • частіше відпочивати і бувати на свіжому повітрі, найкраще включити ці два пункти у свій розпорядок дня та відвести на них час,
  • ділитися своїми проблемами та переживаннями з близькими людьми.
  • останнє та не менш важливе – займатися профілактикою існуючих захворювань.

З останнім пунктом вам допоможе SYSTEM PHARM!

⭐️ SYSTEM PHARM МАЄ ЦІЛУ НИЗКУ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ В ПРОФІЛАКТИЦІ І ЛІКУВАННІ БАГАТЬОХ ЗАХВОРЮВАНЬ.

Тому слідкуйте за нашими новинами, наступними тижнями ми більш детально розберемо кожний продукт та те, як він може допомогти саме вам!

Давайте піклуватись про здоров’я разом!

Все буде УКРАЇНА💙💛