ua
en
Новини

ОБЕРЕЖНО, СОНЦЕ!

#SYSTEMPHARMЗДОРОВ’Я

❓ ЯКІ БУВАЮТЬ СОНЦЕЗАХИСНІ ЗАСОБИ?

Сонцезахисні (SPF) фільтри в кремах від сонця діляться на хімічні і фізичні (мінеральні). Перші працюють як поглиначі УФ-променів, другі – як відбивачі променів ультрафіолету.

В останні роки багато дерматологів радять віддавати перевагу мінеральним фільтрам як більш ефективним. Як зрозуміти, що перед вами – крем з мінеральним фільтром? У складі повинен бути зазначений діоксид цинку (zinc oxide) і / або діоксид титану (titanium dioxide).

Також сонцезахисні засоби поділяються на засоби з:

🟡 низьким ступенем захисту – 4 або 6 SPF,

🟠 середнім ступенем захисту – 15 або 20,

🟤 високим ступенем захисту – 30 або 50.

Засоби вибираються по фототипу, тобто чим світліша шкіра, тим вище потрібно вибирати ступінь захисту .

❓ КРЕМ ВІД ЗАСМАГИ АБО КРЕМ ДЛЯ ЗАСМАГИ – В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

«Крем від засмаги» і «крем для засмаги» – це побутові назви сонцезахисного крему. Як правило, під кремом від засмаги на увазі засіб, по максимуму блокуючу УФ-промені, з високим SPF. А кажучи про крем для засмаги, мають на увазі сонцезахисний засіб з невисоким SPF (до 15), що дозволяє отримати засмагу. Але важливо розуміти, що сама поява засмаги вже говорить про те, що шкіра не отримала захист від сонця.

📌 ЦІКАВІ ФАКТИ

📣 На деяких пляжних курортах заборонено користуватися сонцезахисним кремом. Засоби з хімічними сонцезахисними фільтрами можуть наносити довкіллю шкоду, потрапляючи у водойми. Наприклад, оксибензон – один з визнаних винуватців пошкодження коралових рифів. Так, з 2018 року на Гавайях заборонено продаж косметики, в складі якої є оксибензон і октіноксат, інші штати також розглядають схожі бани.

📣 Більшість людей наносять сонцезахисний крем неправильно. Розподіляючи засіб з SPF по шкірі обличчя, ми зазвичай пропускаємо від 11 до 21% поверхні. Особливо часто обділяється зона навколо очей – сама тонка і чутлива.

📣 Дуже важливий для організму вітамін D називають «сонячним вітаміном», тому що він утворюється в епідермісі шкіри під впливом ультрафіолетових променів сонячного світла з провітаміну D3.

📣 Знаходження в тіні і хмарна погода можуть зменшити вироблення вітаміну D на 60%.

📣 Через скло, одяг і крем від засмаги ультрафіолет, необхідний для синтезу вітаміну D3, не проникає.

📣 У 2017 році вчені з Touro University (Каліфорнія, США) провели дослідження, згідно з яким сонцезахисні креми з SPF 15 і вище зменшують вироблення вітаміну D3 з 7-дегідрохолестеріна в організмі людини на 99%.

Наостанок хочеться зазначити, що використання сонцезахисних засобів безумовно необхідно, але в той же час, використання цих коштів перешкоджає достатньому синтезу вітаміну D в організмі, тому не забувайте, що у SYSTEM PHARM є ДЕТРІСЕЛЕКТ – жиророзчинна форма вітаміну D в різних дозуваннях:

💛2000 МО

🧡4000 МО

💚5600 МО

Давайте дбати про здоров’я разом💜